JARSON LZ1C220M0406
| Manufacturer | JARSONAsian Brands |
| MPN | LZ1C220M0406 |
| LCSC Part # | C22396789 |
| Packaging | SMD,D4xL5.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 16V ±20% 22uF 3.2Ω SMD,D4xL5.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | JARSON | |
| Packaging | SMD,D4xL5.7mm | |
| Voltage Rating | 16V | |
| Tolerance | ±20% | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 22uF | |
| Ripple Current | 65mA | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 3.2Ω | |
| Height - Seated (Max) | 5.7mm | |
| Diameter | 4mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 960
960 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0233 | $ 0.47 |
| 200+ | $ 0.018 | $ 3.60 |
| 600+ | $ 0.0151 | $ 9.06 |
| 2,000+ | $ 0.0133 | $ 26.60 |
| 10,000+ | $ 0.0117 | $ 117.00 |
| 20,000+ | $ 0.0109 | $ 218.00 |
Standard Packaging2000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



