KNSCHA MOV14D820K206RV091
| Manufacturer | KNSCHAAsian Brands |
| MPN | MOV14D820K206RV091 |
| LCSC Part # | C22390377 |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | VARISTOR 74V~90V P=7.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Varistors, MOVs | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm | |
| Clamping Voltage | 135V | |
| Maximum DC Volts | 65V | |
| Energy | 29.4J | |
| Capacitance | 2.4nF@1kHz | |
| Maximum AC Volts | 50V | |
| Varistor Voltage | 74V~90V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 14,315
14,315 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.145$ 0.1305 | $ 0.65 |
| 50+ | $ 0.1154$ 0.1039 | $ 5.20 |
| 150+ | $ 0.1006$ 0.0906 | $ 13.59 |
| 500+ | $ 0.0895$ 0.0806 | $ 40.30 |
| 2,500+ | $ 0.0806$ 0.0726 | $ 181.50 |
| 5,000+ | $ 0.0762$ 0.0686 | $ 343.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |



