KNSCHA MOV20D471K206RV087
| Manufacturer | KNSCHAAsian Brands |
| MPN | MOV20D471K206RV087 |
| LCSC Part # | C22390373 |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | VARISTOR 423V~517V 4kA P=10mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Varistors, MOVs | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | Through Hole,P=10mm | |
| Clamping Voltage | 775V | |
| Rated Wattage | 1W | |
| Capacitance | 430pF@1kHz | |
| Energy | 202J | |
| Maximum DC Volts | 385V | |
| Maximum AC Volts | 300V | |
| Varistor Voltage | 423V~517V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 250 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 11,615
11,615 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.2452$ 0.2207 | $ 1.10 |
| 50+ | $ 0.1942$ 0.1748 | $ 8.74 |
| 250+ | $ 0.1724$ 0.1552 | $ 38.80 |
| 500+ | $ 0.1451$ 0.1306 | $ 65.30 |
| 2,500+ | $ 0.133$ 0.1197 | $ 299.25 |
| 5,000+ | $ 0.1257$ 0.1132 | $ 566.00 |
Standard Packaging250/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |



