KNSCHA MOV14D471K206RV080
| Manufacturer | KNSCHAAsian Brands |
| MPN | MOV14D471K206RV080 |
| LCSC Part # | C22390366 |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | VARISTOR 423V~517V 2.5kA P=7.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Varistors, MOVs | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm | |
| Clamping Voltage | 775V | |
| Rated Wattage | 600mW | |
| Capacitance | 430pF@1kHz | |
| Maximum DC Volts | 385V | |
| Energy | 147J | |
| Maximum AC Volts | 300V | |
| Varistor Voltage | 423V~517V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 26,820
26,820 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1178$ 0.1061 | $ 0.53 |
| 50+ | $ 0.095$ 0.0855 | $ 4.28 |
| 150+ | $ 0.0836$ 0.0753 | $ 11.30 |
| 500+ | $ 0.0751$ 0.0676 | $ 33.80 |
| 2,500+ | $ 0.0683$ 0.0615 | $ 153.75 |
| 5,000+ | $ 0.0648$ 0.0584 | $ 292.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |



