EVISUN B0505XT-2WR3
| Manufacturer |
EVISUN
Asian Brands |
| MPN | B0505XT-2WR3 |
| LCSC Part # | C22388262 |
| Packaging | SMD,13.2x8.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2W Isolated Non-regulated Single-output DC-DC Module Power Supply with Fixed Voltage Input |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 5V 400mA 4.5V~5.5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | EVISUN | |
| Packaging | SMD,13.2x8.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 15 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
154
154
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.0525 $ 1.9499 | $ 1.95 |
10+ | $ 1.7381 $ 1.6512 | $ 16.51 |
30+ | $ 1.5398 $ 1.4629 | $ 43.89 |
105+ | $ 1.3383 $ 1.2714 | $ 133.50 |
495+ | $ 1.2464 $ 1.1841 | $ 586.13 |
1,005+ | $ 1.2061 $ 1.1458 | $ 1151.53 |
Standard Packaging 15/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$