EVISUN B0505S-1WL
| Manufacturer |
EVISUN
Asian Brands |
| MPN | B0505S-1WL |
| LCSC Part # | C22388240 |
| Packaging | SIP,11.7x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC-DC modular power supply, 1W fixed voltage input, isolated non-regulated single-channel output |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 200mA 4.5V~5.5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | EVISUN | |
| Packaging | SIP,11.7x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 17 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
9,538
9,538
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.6191 $ 0.5882 | $ 0.59 |
10+ | $ 0.5008 $ 0.4758 | $ 4.76 |
34+ | $ 0.4327 $ 0.4111 | $ 13.98 |
102+ | $ 0.3744 $ 0.3557 | $ 36.28 |
493+ | $ 0.3387 $ 0.3218 | $ 158.65 |
1,003+ | $ 0.3209 $ 0.3049 | $ 305.81 |
Standard Packaging 17/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$