EVISUN B0505S-1WL
| Manufacturer |
EVISUN
Asian Brands |
| Mfr. Part # | B0505S-1WL |
| LCSC Part # | C22388240 |
| Package | SIP,11.7x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC-DC modular power supply, 1W fixed voltage input, isolated non-regulated single-channel output |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 200mA 4.5V~5.5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | EVISUN | |
| Package | SIP,11.7x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 17 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
8,425
8,425
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.6163 | $ 0.62 |
10+ | $ 0.4985 | $ 4.99 |
34+ | $ 0.4308 | $ 14.65 |
102+ | $ 0.3727 | $ 38.02 |
493+ | $ 0.3372 | $ 166.24 |
1,003+ | $ 0.3195 | $ 320.46 |
Standard Packaging 17/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$