FOLLON EFVH035ADA100M0454
| Manufacturer | FOLLONAsian Brands |
| MPN | EFVH035ADA100M0454 |
| LCSC Part # | C22387955 |
| Packaging | SMD,D4xL5.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 10uF ±20% 35V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | FOLLON | |
| Packaging | SMD,D4xL5.4mm | |
| Voltage Rating | 35V | |
| Tolerance | ±20% | |
| Capacitance | 10uF | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 5.4mm | |
| Diameter | 4mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 49,830
49,830 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0297$ 0.0149 | $ 0.15 |
| 100+ | $ 0.0263$ 0.0132 | $ 1.32 |
| 300+ | $ 0.0247$ 0.0124 | $ 3.72 |
| 2,000+ | $ 0.0234$ 0.0117 | $ 23.40 |
| 4,000+ | $ 0.0224$ 0.0112 | $ 44.80 |
| 10,000+ | $ 0.0219$ 0.0110 | $ 110.00 |
Standard Packaging2000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



