Korean Hroparts Elec K5-1618UA-01
| Manufacturer | Korean Hroparts ElecAsian Brands |
| MPN | K5-1618UA-01 |
| LCSC Part # | C223874 |
| Packaging | SMD,8.6x5.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH LIMIT SPST-NO 50mA 12V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Limit Switches | |
| Manufacturer | Korean Hroparts Elec | |
| Packaging | SMD,8.6x5.6mm | |
| Length | 8.6mm | |
| Width | 5.55mm | |
| Operating Temperature | -25℃~+80℃ | |
| Voltage Rating | 12V | |
| Current Rating | -;50mA | |
| Operating Life | 100,000 cycles | |
| Circuit | SPST-NO | |
| Voltage Rating (AC) | - | |
| Switch Height | 1mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 4,804
4,804 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.6228$ 0.4858 | $ 0.49 |
| 10+ | $ 0.5555$ 0.4333 | $ 4.33 |
| 30+ | $ 0.5218$ 0.4070 | $ 12.21 |
| 100+ | $ 0.4881$ 0.3808 | $ 38.08 |
Standard Packaging5000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |



