HenryTech H3-TCM1-63AX+
| Manufacturer | HenryTechAsian Brands |
| MPN | H3-TCM1-63AX+ |
| LCSC Part # | C22383425 |
| Packaging | SMD-5P,4.2x4.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RF Balun Transformer 10 - 6000MHz 50Ω 1:1 Balun |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/Balun | |
| Manufacturer | HenryTech | |
| Packaging | SMD-5P,4.2x4.2mm | |
| Amplitude Balance (Max) | 0.5dB | |
| Return Loss(Min) | 13dB | |
| Phase Difference | 8° | |
| Frequency Range | 10MHz~6GHz | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Impedance - Unbalanced/Balanced | 1:1 | |
| Insertion Loss | 3dB |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- Surface mount
- Impedance ratio: 1:1
- RoHS compliant and Pb free
- Available on tape and reel
Applications
AI Translation
- differential modulator/demodulator and active mixers
- wideband push-pull amplifiers
- LTE, Cellular, PCS, UMTS, WiFi, WiMAX
In-Stock: 2,260
2,260 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 3.0153$ 2.7138 | $ 2.71 |
| 10+ | $ 2.5861$ 2.3275 | $ 23.28 |
| 30+ | $ 2.3299$ 2.0970 | $ 62.91 |
| 100+ | $ 2.0721$ 1.8649 | $ 186.49 |
| 500+ | $ 1.9536$ 1.7583 | $ 879.15 |
| 1,000+ | $ 1.8992$ 1.7093 | $ 1709.30 |
Standard Packaging2000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504319000 |
| USHTS | 8504312000 |
| TARIC | 8504318090 |
| CAHTS | 8504310020 |
| BRHTS | 85043199 |
| INHTS | 85043100 |
| MXHTS | 8504.31.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504319000 |
| USHTS | 8504312000 |
| TARIC | 8504318090 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504310020 |
| BRHTS | 85043199 |
| INHTS | 85043100 |
| MXHTS | 8504.31.99 |



