Korean Hroparts Elec K2-1156SP-D4SW-05
| Manufacturer |
Korean Hroparts Elec
Asian Brands |
| Mfr. Part # | K2-1156SP-D4SW-05 |
| LCSC Part # | C223815 |
| Package | SMD-4P,6.3x6.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 250gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 250gf 3.5mm 6.3mm x 6.2mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | Korean Hroparts Elec | |
| Package | SMD-4P,6.3x6.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,460
1,460
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1637 $ 0.1277 | $ 0.64 |
50+ | $ 0.1294 $ 0.1010 | $ 5.05 |
150+ | $ 0.1147 $ 0.0895 | $ 13.43 |
1,500+ | $ 0.0925 $ 0.0722 | $ 108.30 |
3,000+ | $ 0.0843 $ 0.0658 | $ 197.40 |
4,500+ | $ 0.0794 $ 0.0620 | $ 279.00 |
Standard Packaging 1500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$