Korean Hroparts Elec K2-1103SP-O4SW-04
| Manufacturer |
Korean Hroparts Elec
Asian Brands |
| Mfr. Part # | K2-1103SP-O4SW-04 |
| LCSC Part # | C223790 |
| Package | SMD,12x12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 250gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 250gf 11mm 12mm x 12mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | Korean Hroparts Elec | |
| Package | SMD,12x12mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
350
350
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1134 | $ 0.57 |
50+ | $ 0.0902 | $ 4.51 |
150+ | $ 0.0786 | $ 11.79 |
500+ | $ 0.0687 | $ 34.35 |
2,500+ | $ 0.0617 | $ 154.25 |
5,000+ | $ 0.0582 | $ 291.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$