Phoenix Contact 0707251
| Manufacturer | |
| MPN | 0707251 |
| LCSC Part # | C22365838 |
| Packaging | P=5.08mm |
| Customer # | |
| Description | 320V 1x3P 12A 3P 5.08mm Green 3 1 Through Hole P=5.08mm Panel Mount RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Panel Mount | |
| Manufacturer | Phoenix Contact | |
| Packaging | P=5.08mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
37
37
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.8615 | $ 1.86 |
10+ | $ 1.5802 | $ 15.80 |
50+ | $ 1.4034 | $ 70.17 |
100+ | $ 1.2236 | $ 122.36 |
500+ | $ 1.1421 | $ 571.05 |
1,000+ | $ 1.1068 | $ 1106.80 |
Standard Packaging 50/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$