Saiya Sensor SY-TVOC-28BMC
| Manufacturer | Saiya SensorAsian Brands |
| MPN | SY-TVOC-28BMC |
| LCSC Part # | C22363930 |
| Packaging | SMD,24x20mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Carbon Monoxide UART SMD,24x20mm Gas Sensor RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Gas Sensor | |
| Manufacturer | Saiya Sensor | |
| Packaging | SMD,24x20mm | |
| Length | 24mm | |
| Type | Carbon Monoxide | |
| Interface | UART | |
| Width | 20mm | |
| Operating Temperature | -10℃~+70℃ | |
| Height | 1.5mm | |
| Features | Multi-gas detection capability | |
| Current - Supply | 60mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 14
14 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 4.451 | $ 4.45 |
| 10+ | $ 3.8053 | $ 38.05 |
| 30+ | $ 3.4214 | $ 102.64 |
| 100+ | $ 3.0327 | $ 303.27 |
| 500+ | $ 2.8544 | $ 1427.20 |
| 1,000+ | $ 2.7725 | $ 2772.50 |
Standard Packaging10/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 9026809000 |
| USHTS | 9026806000 |
| TARIC | 9026808000 |
| CAHTS | 9026800000 |
| BRHTS | 90268000 |
| INHTS | 90268090 |
| MXHTS | 9026.80.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 9026809000 |
| USHTS | 9026806000 |
| TARIC | 9026808000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 9026800000 |
| BRHTS | 90268000 |
| INHTS | 90268090 |
| MXHTS | 9026.80.99 |



