NJCON 1010250411R00
| Manufacturer | NJCONAsian Brands |
| MPN | 1010250411R00 |
| LCSC Part # | C22363343 |
| Packaging | Through Hole,D4xL11mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM POLY 100uF 25V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | NJCON | |
| Packaging | Through Hole,D4xL11mm | |
| Capacitance | 100uF | |
| Height - Seated (Max) | 11mm | |
| Voltage Rating | 25V | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Diameter | 4mm | |
| Ripple Current | 1.2A@100kHz | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 100mΩ@100kHz | |
| Pin Spacing | 1.5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,775
1,775 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0854 | $ 0.43 |
| 50+ | $ 0.0676 | $ 3.38 |
| 150+ | $ 0.0586 | $ 8.79 |
| 1,000+ | $ 0.0519 | $ 51.90 |
| 2,000+ | $ 0.0465 | $ 93.00 |
| 5,000+ | $ 0.0438 | $ 219.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



