DLL ZH-2AWB
| Manufacturer |
DLL
Asian Brands |
| MPN | ZH-2AWB |
| LCSC Part # | C22362536 |
| Packaging | SMD,P=1.5mm,Surface Mount,Right Angle |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HEADER SMD R/A 1.5mm |
| Description | Connector Header 1.5mm Pitch 1A Surface Mount, Right Angle -35℃~+105℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Male Pins | |
| Manufacturer | DLL | |
| Packaging | SMD,P=1.5mm,Surface Mount,Right Angle |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
1,865
1,865
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1041 $ 0.0833 | $ 0.42 |
50+ | $ 0.0823 $ 0.0659 | $ 3.30 |
150+ | $ 0.0714 $ 0.0572 | $ 8.58 |
1,000+ | $ 0.0632 $ 0.0506 | $ 50.60 |
2,000+ | $ 0.0567 $ 0.0454 | $ 90.80 |
5,000+ | $ 0.0534 $ 0.0428 | $ 214.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$