XR XR5026TS800MHL6
| Manufacturer |
XR
Asian Brands |
| MPN | XR5026TS800MHL6 |
| LCSC Part # | C22358380 |
| Packaging | Through Hole,D=14.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 80uH 2.8A Through Hole,D=14.5mm |
| Description | 2.8A 80uH ±10% Toroidal inductor Through Hole,D=14.5mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | XR | |
| Packaging | Through Hole,D=14.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
470
470
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3222 | $ 1.61 |
50+ | $ 0.253 | $ 12.65 |
150+ | $ 0.2234 | $ 33.51 |
500+ | $ 0.1864 | $ 93.20 |
2,500+ | $ 0.1699 | $ 424.75 |
5,000+ | $ 0.16 | $ 800.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$