XR XR5026TS800MHL5
| Manufacturer |
XR
Asian Brands |
| MPN | XR5026TS800MHL5 |
| LCSC Part # | C22358379 |
| Packaging | Through Hole,D=14.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 80uH 2.5A Through Hole,D=14.5mm |
| Description | 2.5A 80uH ±10% Toroidal inductor Through Hole,D=14.5mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | XR | |
| Packaging | Through Hole,D=14.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
480
480
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3263 $ 0.2448 | $ 1.22 |
50+ | $ 0.2585 $ 0.1939 | $ 9.70 |
150+ | $ 0.2294 $ 0.1721 | $ 25.82 |
500+ | $ 0.1932 $ 0.1449 | $ 72.45 |
2,500+ | $ 0.177 $ 0.1328 | $ 332.00 |
5,000+ | $ 0.1673 $ 0.1255 | $ 627.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$