VISHAY TFDU4101-TR3
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | TFDU4101-TR3 |
| LCSC Part # | C222419 |
| Package | SMD-8P,6x4.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Infrared transceiver module (SIR, 115.2 kbit/s) is suitable for IrDA® applications. |
| Description | 70uA 1m 115.2Kbit/s 2.4V~5.5V SMD-8P,6x4.7mm IrDA Transceiver Modules RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/IrDA Transceiver Modules | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Package | SMD-8P,6x4.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,498
3,498
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 4.3191 | $ 4.32 |
10+ | $ 3.7238 | $ 37.24 |
30+ | $ 3.3685 | $ 101.06 |
100+ | $ 3.0101 | $ 301.01 |
500+ | $ 2.8453 | $ 1422.65 |
1,000+ | $ 2.7717 | $ 2771.70 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$