VISHAY TFBS4650-TR1
| Manufacturer | |
| MPN | TFBS4650-TR1 |
| LCSC Part # | C222417 |
| Packaging | SMD-7P,6.8x2.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Infrared Transceiver, 9.6 kbit/s to 115.2 kbit/s (SIR) |
| Description | 75uA 50cm 115.2Kbit/s 2.4V~5.5V SMD-7P,6.8x2.8mm IrDA Transceiver Modules RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/IrDA Transceiver Modules | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | SMD-7P,6.8x2.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
26
26
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 6.3978 | $ 6.40 |
10+ | $ 5.5279 | $ 55.28 |
30+ | $ 4.9985 | $ 149.96 |
100+ | $ 4.5547 | $ 455.47 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$