VISHAY TFBS4650-TR1
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | TFBS4650-TR1 |
| LCSC Part # | C222417 |
| Package | SMD-7P,6.8x2.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Infrared Transceiver, 9.6 kbit/s to 115.2 kbit/s (SIR) |
| Description | 75uA 50cm 115.2Kbit/s 2.4V~5.5V SMD-7P,6.8x2.8mm IrDA Transceiver Modules RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/IrDA Transceiver Modules | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Package | SMD-7P,6.8x2.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3
3
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 5.9545 | $ 5.95 |
10+ | $ 5.116 | $ 51.16 |
30+ | $ 4.6183 | $ 138.55 |
100+ | $ 4.1158 | $ 411.58 |
500+ | $ 3.8822 | $ 1941.10 |
1,000+ | $ 3.7782 | $ 3778.20 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$