C&K KSL1M411LFTR
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | KSL1M411LFTR |
| LCSC Part # | C221783 |
| Package | Through Hole,7.4x7.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 3N TH |
| Description | Tactile Switch SPST 3N 9.9mm PC Pin 7.4mm x 7.3mm Through Hole |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | C&K | |
| Package | Through Hole,7.4x7.3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 250 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1
1
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.7869 | $ 0.79 |
10+ | $ 0.646 | $ 6.46 |
30+ | $ 0.5763 | $ 17.29 |
250+ | $ 0.4623 | $ 115.58 |
500+ | $ 0.4212 | $ 210.60 |
1,000+ | $ 0.399 | $ 399.00 |
Standard Packaging 250/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$