Songle Relay SRA-24VDC-CL(20A)
| Manufacturer |
Songle Relay
Asian Brands |
| Mfr. Part # | SRA-24VDC-CL(20A) |
| LCSC Part # | C221444 |
| Package | Through Hole,16x12.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Single group transfer type relay |
| Description | Power Relay 1 Form C: 1C (SPDT-CO) 24V Coil Through Hole,12.4x16mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | Songle Relay | |
| Package | Through Hole,16x12.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,160
3,160
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.4148 | $ 2.07 |
50+ | $ 0.3335 | $ 16.68 |
200+ | $ 0.2569 | $ 51.38 |
400+ | $ 0.2138 | $ 85.52 |
2,000+ | $ 0.1947 | $ 389.40 |
4,000+ | $ 0.1835 | $ 734.00 |
Standard Packaging 200/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$