KEMET R76QI24705040J
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | R76QI24705040J |
| LCSC Part # | C219516 |
| Package | Through Hole,P=15mm |
| Customer # | |
| Description | 47nF 1kV -55℃~+105℃ ±5% Through Hole,P=15mm Film Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | KEMET | |
| Package | Through Hole,P=15mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,052
1,052
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.5874 | $ 0.59 |
10+ | $ 0.4766 | $ 4.77 |
30+ | $ 0.4212 | $ 12.64 |
100+ | $ 0.3657 | $ 36.57 |
500+ | $ 0.3341 | $ 167.05 |
1,000+ | $ 0.3167 | $ 316.70 |
Standard Packaging 500/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$