NCC HHXC350ARA680MF80G
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | HHXC350ARA680MF80G |
| LCSC Part # | C2161865 |
| Package | SMD,D6.3xL8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM HYBRID 68uF ±20% 35V SMD |
| Description | 68uF 35V Aluminum - Polymer Capacitors 4000hrs@125℃ Surface Mount D6.3xL8mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | NCC | |
| Package | SMD,D6.3xL8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 900 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,135
3,135
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3451 $ 0.3279 | $ 1.64 |
50+ | $ 0.2774 $ 0.2636 | $ 13.18 |
150+ | $ 0.2484 $ 0.2360 | $ 35.40 |
900+ | $ 0.2122 $ 0.2016 | $ 181.44 |
2,700+ | $ 0.1961 $ 0.1863 | $ 503.01 |
5,400+ | $ 0.1864 $ 0.1771 | $ 956.34 |
Standard Packaging 900/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$