NCC HHXC350ARA151MHA0G
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | HHXC350ARA151MHA0G |
| LCSC Part # | C2161852 |
| Package | SMD,D8xL10.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM HYBRID 150uF ±20% 35V SMD |
| Description | 150uF 35V Aluminum - Polymer Capacitors 4000hrs@125℃ Surface Mount D8xL10.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | NCC | |
| Package | SMD,D8xL10.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,808
1,808
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.7851 $ 0.7459 | $ 0.75 |
10+ | $ 0.6542 $ 0.6215 | $ 6.22 |
30+ | $ 0.5888 $ 0.5594 | $ 16.78 |
100+ | $ 0.5234 $ 0.4973 | $ 49.73 |
500+ | $ 0.466 $ 0.4427 | $ 221.35 |
1,000+ | $ 0.4468 $ 0.4245 | $ 424.50 |
Standard Packaging 500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$