AKM HW108A
| Manufacturer | |
| MPN | HW108A |
| LCSC Part # | C2152913 |
| Packaging | SOP-4-1.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SOP-4-1.3mm Linear, Compass (ICs) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Magnetic Sensors/Linear, Compass (ICs) | |
| Manufacturer | AKM | |
| Packaging | SOP-4-1.3mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 100
100 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.9158 | $ 0.92 |
| 10+ | $ 0.8951 | $ 8.95 |
| 30+ | $ 0.8807 | $ 26.42 |
| 100+ | $ 0.8664 | $ 86.64 |
Standard Packaging4000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



