XKB Connection X1618WVS-64-9TV15
| Manufacturer |
XKB Connection
Asian Brands |
| MPN | X1618WVS-64-9TV15 |
| LCSC Part # | C21263104 |
| Packaging | SMD,P=1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN PCI EXP 64POS 1mm SMD |
| Description | 64 Position Connector PCI-E x4 1mm Surface Mount |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Pluggable Connectors/Pluggable Connector Assemblies | |
| Manufacturer | XKB Connection | |
| Packaging | SMD,P=1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 60 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
1,639
1,639
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.118 $ 2.0121 | $ 2.01 |
10+ | $ 1.8037 $ 1.7136 | $ 17.14 |
60+ | $ 1.6068 $ 1.5265 | $ 91.59 |
120+ | $ 1.4052 $ 1.3350 | $ 160.20 |
480+ | $ 1.3131 $ 1.2475 | $ 598.80 |
1,020+ | $ 1.2734 $ 1.2098 | $ 1234.00 |
Standard Packaging 60/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$