XKB Connection X6521FR-2x06-C85D32
| Manufacturer |
XKB Connection
Asian Brands |
| MPN | X6521FR-2x06-C85D32 |
| LCSC Part # | C21262345 |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN SOCKET 12POS 2.54mm DUAL ROW TH R/A |
| Description | -40℃~+105℃ Right Angle 12P 3A 5mm 2x6P 2.54mm Side 2 Square Hole 2.54mm Through Hole,Right Angle,P=2.54mm Headers, Receptacles, Female Sockets RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Receptacles, Female Sockets | |
| Manufacturer | XKB Connection | |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 260 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
920
920
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.3954 | $ 0.40 |
10+ | $ 0.3114 | $ 3.11 |
30+ | $ 0.274 | $ 8.22 |
260+ | $ 0.2289 | $ 59.51 |
520+ | $ 0.2086 | $ 108.47 |
1,040+ | $ 0.1962 | $ 204.05 |
Standard Packaging 260/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$