DIODES ZVP3306A
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | ZVP3306A |
| LCSC Part # | C211372 |
| Package | TO-92 |
| Customer # | |
| Key Attributes | MOSFET P-CH 60V 160mA TO-92 |
| Description | P-Channel 60V 160mA 625mW Through Hole TO-92 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/FETs, MOSFETs/Single FETs, MOSFETs | |
| Manufacturer | DIODES | |
| Package | TO-92 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541290000 |
| USHTS | 8541290095 |
| TARIC | 8541290000 |
| CAHTS | 8541290000 |
| BRHTS | 85412910 |
| INHTS | 85412900 |
| MXHTS | 8541.29.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,892
3,892
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.6295 | $ 0.63 |
10+ | $ 0.5191 | $ 5.19 |
30+ | $ 0.4639 | $ 13.92 |
100+ | $ 0.4102 | $ 41.02 |
500+ | $ 0.3771 | $ 188.55 |
1,000+ | $ 0.3597 | $ 359.70 |
Standard Packaging 4000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$