TE Connectivity 173977-3
| Manufacturer | |
| MPN | 173977-3 |
| LCSC Part # | C210124 |
| Packaging | P=2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN IDC 2mm |
| Description | Connector IDC Connectorector 2mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Free Hanging, Panel Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity | |
| Packaging | P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
8,640
8,640
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0564 | $ 0.56 |
100+ | $ 0.0456 | $ 4.56 |
300+ | $ 0.0403 | $ 12.09 |
2,000+ | $ 0.0362 | $ 72.40 |
4,000+ | $ 0.033 | $ 132.00 |
10,000+ | $ 0.0314 | $ 314.00 |
Standard Packaging 2000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$