CCO(Chian Chia Elec) KNP3W-6.8Ω±5% F
| Manufacturer |
CCO(Chian Chia Elec)
Asian Brands |
| Mfr. Part # | KNP3W-6.8Ω±5% F |
| LCSC Part # | C209827 |
| Package | Through Hole,P=8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 6.8Ω ±5% 3W Through Hole,P=8mm |
| Description | 6.8Ω 3W 300V Wirewound Resistor ±350ppm/℃ ±5% Through Hole,P=8mm Through Hole Resistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | CCO(Chian Chia Elec) | |
| Package | Through Hole,P=8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 250 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
30,280
30,280
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1021 | $ 0.51 |
50+ | $ 0.0821 | $ 4.11 |
250+ | $ 0.0721 | $ 18.03 |
500+ | $ 0.0646 | $ 32.30 |
2,500+ | $ 0.0586 | $ 146.50 |
5,000+ | $ 0.0556 | $ 278.00 |
Standard Packaging 250/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$