HRS DF59-4S-2V(51)
| Manufacturer | |
| MPN | DF59-4S-2V(51) |
| LCSC Part # | C20947390 |
| Packaging | P=2mm |
| Customer # | |
| Description | 1x4P 1 4 Non-Latching P=2mm Solid State Lighting Connector Assemblies RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Solid State Lighting Connectors/Solid State Lighting Connector Assemblies | |
| Manufacturer | HRS | |
| Packaging | P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 3926909090 |
| USHTS | 3926909950 |
| TARIC | 3926909790 |
| CAHTS | 3926909990 |
| BRHTS | 39269090 |
| INHTS | 39269099 |
| MXHTS | 3926.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
1,532
1,532
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.7487 | $ 0.75 |
10+ | $ 0.6091 | $ 6.09 |
30+ | $ 0.5385 | $ 16.16 |
100+ | $ 0.4695 | $ 46.95 |
500+ | $ 0.4296 | $ 214.80 |
1,000+ | $ 0.4081 | $ 408.10 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$