Phoenix Contact 1778735
| Manufacturer | |
| MPN | 1778735 |
| LCSC Part # | C20913707 |
| Packaging | P=2.5mm |
| Customer # | |
| Description | 1x6P 2.5mm 1 6 Non-Latching P=2.5mm Solid State Lighting Connector Assemblies RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Solid State Lighting Connectors/Solid State Lighting Connector Assemblies | |
| Manufacturer | Phoenix Contact | |
| Packaging | P=2.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 3926909090 |
| USHTS | 3926909950 |
| TARIC | 3926909790 |
| CAHTS | 3926909990 |
| BRHTS | 39269090 |
| INHTS | 39269099 |
| MXHTS | 3926.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 400 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
348
348
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 3.6539 | $ 3.65 |
10+ | $ 3.1493 | $ 31.49 |
30+ | $ 2.8479 | $ 85.44 |
100+ | $ 2.5449 | $ 254.49 |
400+ | $ 2.4037 | $ 961.48 |
800+ | $ 2.3418 | $ 1873.44 |
Standard Packaging 400/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$