Littelfuse 015401.5DR
| Manufacturer | |
| MPN | 015401.5DR |
| LCSC Part # | C206920 |
| Packaging | SMD,9.7x5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FUSE BRD MNT 1.5A 125VAC/VDC SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuses | |
| Manufacturer | Littelfuse | |
| Packaging | SMD,9.7x5mm | |
| Interrupt Rating | 50A | |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ | |
| Type | Surface Mount Fuse (with Holder) | |
| Current Rating | 1.5A | |
| Voltage Rating (DC) | 125V;125V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,460
1,460 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.818 | $ 1.82 |
| 10+ | $ 1.5247 | $ 15.25 |
| 30+ | $ 1.3432 | $ 40.30 |
| 100+ | $ 1.1553 | $ 115.53 |
| 500+ | $ 1.071 | $ 535.50 |
| 1,500+ | $ 1.0338 | $ 1550.70 |
Standard Packaging1500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |



