Littelfuse 01110506Z
| Manufacturer | |
| MPN | 01110506Z |
| LCSC Part # | C206900 |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Fuse Blocks and Clips For 3AG Fuses, 1/4" Diameter Fuses |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuseholders | |
| Manufacturer | Littelfuse | |
| Packaging | Through Hole,P=5mm | |
| Fuse Type | Cylindrical | |
| Current Rating | 30A | |
| Fuseholder Type | Clip | |
| Fuse Length | 20mm;25mm;30mm | |
| Fuse Diameter (φD) | 5mm | |
| Voltage Rating | 250V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 40
40 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1761 | $ 0.88 |
| 50+ | $ 0.1723 | $ 8.62 |
| 150+ | $ 0.1698 | $ 25.47 |
| 500+ | $ 0.1672 | $ 83.60 |
Standard Packaging2000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |



