ReSine PS B0505S-1W
| Manufacturer |
ReSine PS
Asian Brands |
| MPN | B0505S-1W |
| LCSC Part # | C20617263 |
| Packaging | SIP,11.6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1W Isolated Non-regulated Output Power Module with Fixed Voltage Input |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 200mA 5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | ReSine PS | |
| Packaging | SIP,11.6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 43 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
9,411
9,411
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.8637 | $ 0.86 |
10+ | $ 0.6926 | $ 6.93 |
43+ | $ 0.6587 | $ 28.32 |
86+ | $ 0.5731 | $ 49.29 |
516+ | $ 0.5231 | $ 269.92 |
989+ | $ 0.4972 | $ 491.73 |
Standard Packaging 43/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$