XUNPU FFC-0.5-6-100-B-4-8
| Manufacturer | XUNPUAsian Brands |
| MPN | FFC-0.5-6-100-B-4-8 |
| LCSC Part # | C20615833 |
| Packaging | P=0.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CABLE FFC/FPC 6POS 0.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires/Flat Flex Cables (FFC, FPC) | |
| Manufacturer | XUNPU | |
| Packaging | P=0.5mm | |
| Insert Thickness | 0.3mm | |
| Number of Pins | 6P | |
| Pitch | 0.5mm | |
| Contact Location | Reverse | |
| Total Length | 10cm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 5,635
5,635 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0653$ 0.0588 | $ 0.29 |
| 50+ | $ 0.0567$ 0.0511 | $ 2.56 |
| 200+ | $ 0.0533$ 0.0480 | $ 9.60 |
| 400+ | $ 0.0501$ 0.0451 | $ 18.04 |
| 2,400+ | $ 0.0475$ 0.0428 | $ 102.72 |
| 5,000+ | $ 0.0462$ 0.0416 | $ 208.00 |
Standard Packaging200/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |



