LZTEC B1512S-2W
| Manufacturer |
LZTEC
Asian Brands |
| MPN | B1512S-2W |
| LCSC Part # | C20613097 |
| Packaging | SIP,19.6x7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC/DC power module, 2W, fixed voltage, unregulated |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 1 Output 12V 167mA 13.5V~16.5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | LZTEC | |
| Packaging | SIP,19.6x7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 18 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
70
70
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.4043 $ 2.2841 | $ 2.28 |
10+ | $ 2.0345 $ 1.9328 | $ 19.33 |
36+ | $ 1.8029 $ 1.7128 | $ 61.66 |
108+ | $ 1.5666 $ 1.4883 | $ 160.74 |
504+ | $ 1.4592 $ 1.3863 | $ 698.70 |
900+ | $ 1.4131 $ 1.3425 | $ 1208.25 |
Standard Packaging 18/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$