Vollgo VG6328A
| Manufacturer |
Vollgo
Asian Brands |
| Mfr. Part # | VG6328A |
| LCSC Part # | C20539408 |
| Package | SMD,16x13.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Dual-mode Bluetooth transparent transmission Module |
| Description | -92dBm SMD,16x13.6mm RF Transceiver Modules and Modems RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Transceiver Modules and Modems | |
| Manufacturer | Vollgo | |
| Package | SMD,16x13.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8517629900 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
11,472
11,472
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.1376 | $ 1.14 |
10+ | $ 1.0064 | $ 10.06 |
30+ | $ 0.8816 | $ 26.45 |
100+ | $ 0.68 | $ 68.00 |
500+ | $ 0.6416 | $ 320.80 |
1,000+ | $ 0.6224 | $ 622.40 |
Standard Packaging 100/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$