SAMYOUNG NXH35V3300M 16*31.5
| Manufacturer | |
| MPN | NXH35V3300M 16*31.5 |
| LCSC Part # | C20539329 |
| Packaging | Through Hole,D16xL31mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 3300uF ±20% 35V TH |
| Description | 3300uF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D16xL31mm 10000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | SAMYOUNG | |
| Packaging | Through Hole,D16xL31mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
385
385
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.95 | $ 0.95 |
10+ | $ 0.7701 | $ 7.70 |
50+ | $ 0.681 | $ 34.05 |
100+ | $ 0.5918 | $ 59.18 |
500+ | $ 0.5396 | $ 269.80 |
1,000+ | $ 0.5119 | $ 511.90 |
Standard Packaging 50/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$