HCTL HC-JP254-1-60-OP-W-G1
| Manufacturer | HCTLAsian Brands |
| MPN | HC-JP254-1-60-OP-W-G1 |
| LCSC Part # | C20417893 |
| Packaging | P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Open-Top 2.54mm P=2.54mm Shunts, Jumpers RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Shunts, Jumpers | |
| Manufacturer | HCTL | |
| Packaging | P=2.54mm | |
| Plastic Color | White | |
| Open Top/Close Top | Open-Top | |
| Number of Positions or Pins | 1x2 | |
| Pitch | 2.54mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 50 |
| Multiple | 50 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 10,900
10,900 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 50+ | $ 0.0194 | $ 0.97 |
| 500+ | $ 0.0151 | $ 7.55 |
| 2,000+ | $ 0.012 | $ 24.00 |
| 4,000+ | $ 0.0106 | $ 42.40 |
| 24,000+ | $ 0.0093 | $ 223.20 |
| 50,000+ | $ 0.0086 | $ 430.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Custom Cables: MOQ 1pc
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience. Learn more.



