HenryTech H2TCP-2-10+
| Manufacturer | HenryTechAsian Brands |
| MPN | H2TCP-2-10+ |
| LCSC Part # | C20416902 |
| Packaging | SMD-6P,4.2x3.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 5-1000MHz 50Ω 2-Way RF Power Divider |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Power Dividers/Splitters | |
| Manufacturer | HenryTech | |
| Packaging | SMD-6P,4.2x3.8mm | |
| Frequency Range | 5MHz~1GHz | |
| Phase Unbalance | 1dB | |
| Work score/number of work combinations | 2 way | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Amplitude Unbalance | 0.3dB | |
| Insertion Loss | 1dB |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- RF Power, 0.5W max
- Operating temperature range: -40℃ to +85℃
- Storage temperature range: -55℃ to +100℃
- 260℃ Reflow Compatible
- RoHS compliant and lead free
Applications
AI Translation
- For catv
- For broadband and wireless communications
In-Stock: 351
351 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.9295$ 1.7366 | $ 1.74 |
| 10+ | $ 1.6372$ 1.4735 | $ 14.74 |
| 30+ | $ 1.4548$ 1.3094 | $ 39.28 |
| 100+ | $ 1.2675$ 1.1408 | $ 114.08 |
| 500+ | $ 1.1819$ 1.0638 | $ 531.90 |
| 1,000+ | $ 1.1448$ 1.0304 | $ 1030.40 |
Standard Packaging2000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |



