LZTEC F2412S-1WR3
| Manufacturer |
LZTEC
Asian Brands |
| MPN | F2412S-1WR3 |
| LCSC Part # | C20416267 |
| Packaging | SIP,19.6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC/DC power module, 1W, fixed voltage, unregulated |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 12V 83mA 21.6V~26.4V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | LZTEC | |
| Packaging | SIP,19.6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 18 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
173
173
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.3523 $ 0.8114 | $ 0.81 |
10+ | $ 1.2371 $ 0.7423 | $ 7.42 |
36+ | $ 1.1648 $ 0.6989 | $ 25.16 |
108+ | $ 1.0911 $ 0.6547 | $ 70.71 |
504+ | $ 1.0573 $ 0.6344 | $ 319.74 |
900+ | $ 1.0419 $ 0.6252 | $ 562.68 |
Standard Packaging 18/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$