LZTEC F1205S-1WR3
| Manufacturer |
LZTEC
Asian Brands |
| MPN | F1205S-1WR3 |
| LCSC Part # | C20416264 |
| Packaging | SIP,19.6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC/DC power module, 1W, fixed voltage, unregulated |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 5V 200mA 10.8V~13.2V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | LZTEC | |
| Packaging | SIP,19.6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 18 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
48
48
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.7743 $ 1.5082 | $ 1.51 |
10+ | $ 1.5012 $ 1.2761 | $ 12.76 |
36+ | $ 1.3307 $ 1.1311 | $ 40.72 |
108+ | $ 1.1557 $ 0.9824 | $ 106.10 |
504+ | $ 1.0773 $ 0.9158 | $ 461.56 |
900+ | $ 1.0426 $ 0.8863 | $ 797.67 |
Standard Packaging 18/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$