ZETTLER BV202S24006
| Manufacturer | |
| MPN | BV202S24006 |
| LCSC Part # | C20169532 |
| Packaging | DIP-8P,24x23mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 24V 25mA 230V DIP-8P,24x23mm Power Transformers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Power Transformers | |
| Manufacturer | ZETTLER | |
| Packaging | DIP-8P,24x23mm | |
| Secondary Winding | 1 | |
| Primary Winding(s) | 1 | |
| Isolation Voltage(Vrms) | 4.2kV | |
| Secondary Side Voltage | 24V | |
| Output Current | 25mA | |
| Primary Side Voltage | 230V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 20 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Notify Me
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 4.7584 | $ 4.76 |
| 200+ | $ 1.8997 | $ 379.94 |
| 500+ | $ 1.8362 | $ 918.10 |
| 1,000+ | $ 1.8038 | $ 1803.80 |
Standard Packaging20/Full Tube | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504321000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |

