GREENCONN CSEC203-3002B011C1AE
| Manufacturer |
GREENCONN
Asian Brands |
| MPN | CSEC203-3002B011C1AE |
| LCSC Part # | C20069120 |
| Packaging | SMD,P=1.27mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN SOCKET 1.27mm DUAL ROW SMD |
| Description | Female Header 1.27mm Pitch Dual Row Surface Mount -40℃~+105℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Receptacles, Female Sockets | |
| Manufacturer | GREENCONN | |
| Packaging | SMD,P=1.27mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 16 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
358
358
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.8692 | $ 0.87 |
10+ | $ 0.7856 | $ 7.86 |
32+ | $ 0.739 | $ 23.65 |
96+ | $ 0.6876 | $ 66.01 |
496+ | $ 0.6635 | $ 329.10 |
992+ | $ 0.6523 | $ 647.08 |
Standard Packaging 16/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$