RUILON 07D560K
| Manufacturer |
RUILON
Asian Brands |
| MPN | 07D560K |
| LCSC Part # | C19930 |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | VARISTOR 50V~62V 250A P=5mm |
| Description | 50V~62V 250A Varistor Through Hole,P=5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Varistors, MOVs | |
| Manufacturer | RUILON | |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
18,590
18,590
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0751 $ 0.0714 | $ 0.71 |
100+ | $ 0.0592 $ 0.0563 | $ 5.63 |
300+ | $ 0.0512 $ 0.0487 | $ 14.61 |
1,000+ | $ 0.0445 $ 0.0423 | $ 42.30 |
5,000+ | $ 0.0397 $ 0.0378 | $ 189.00 |
10,000+ | $ 0.0374 $ 0.0356 | $ 356.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$