Xucheng Elec 5A BS1362 SS167 ASTA CCC
| Manufacturer |
Xucheng Elec
Asian Brands |
| MPN | 5A BS1362 SS167 ASTA CCC |
| LCSC Part # | C19725845 |
| Packaging | D6.3xL25.4mm |
| Customer # | |
| Description | 6kA@240VAC Ceramic Tube Fuse 5A D6.3xL25.4mm Fuses RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuses | |
| Manufacturer | Xucheng Elec | |
| Packaging | D6.3xL25.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
720
720
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0716 | $ 0.36 |
50+ | $ 0.0566 | $ 2.83 |
150+ | $ 0.0491 | $ 7.37 |
500+ | $ 0.0435 | $ 21.75 |
2,500+ | $ 0.039 | $ 97.50 |
5,000+ | $ 0.0368 | $ 184.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$