XIAMEN FARATRONIC C352T474J4SQ350
| Manufacturer |
XIAMEN FARATRONIC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | C352T474J4SQ350 |
| LCSC Part # | C19630860 |
| Package | Through Hole,P=10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 470nF ±5% 520V TH |
| Description | 470nF Film Capacitor ±5% 520V Through Hole P=10mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | XIAMEN FARATRONIC | |
| Package | Through Hole,P=10mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 6 |
| Multiple | 6 |
| Standard Packaging | 768 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
762
762
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
6+ | $ 0.1946 | $ 1.17 |
60+ | $ 0.1528 | $ 9.17 |
180+ | $ 0.1349 | $ 24.28 |
768+ | $ 0.1126 | $ 86.48 |
3,072+ | $ 0.1026 | $ 315.19 |
6,144+ | $ 0.0966 | $ 593.51 |
Standard Packaging 768/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$